Paul Gilbert v Praze

30.September 2008

Tisková zpráva

čtvrtek 09.10. 2008

Klub Vagon, Praha (www.vagon.cz)

PAUL GILBERT (USA)

Hvězda světové velikosti, kytarista, který jel loni G3 se Satrianim a Petruccim, jeden z nejlepších světových kytaristů, člověk, který s kapelou Mr.Big vyprodával velké haly v devadesátých letech a kytarista u nás bohužel méně známých Racer X, kde hraje s jistým Scottem Travisem – podobnost není náhodná, je to bubeník Judas Priest, ale také velmi příjemný a přátelský člověk s brilantní kytarovou technikou, uznávaný pedagog a autor, člověk stylově nepolapitelný, schopný zahrát vše od blues či funky po poprock. To vše a mnohem více je PAUL GILBERT.

Paul se začal věnovat hudbě už ve svých pěti letech. V 15 už koncertoval nejen po okolních klubech se svou kapelou Tau Zero, ale dokonce si ho také všiml kytarový magazín “Guitar Player“, kde byl postaven vedle takové hvězdy jako byl Yngwie Malmsteen.

V roce 1984 se Gilbert přestěhoval do Los Angeles a navštěvoval Guitar Institute of Technology, kde učil a učí dodnes! Krátce nato zakládá kapelu Electric Fence, která se v roce 1986 mění na Racer X.

Debutové album kapely “Street Lethal” vychází ještě téhož roku, ale v roce 1987 se Gilbert nadchnul pro kapelu Mr.Big, se kterou dosáhl vrcholu popových hitparád s baladou “To Be With You“. V roce 1996 se však rozhodl kapelu opustit. Tak začala jeho sólo kariéra kytaristy, zpěváka a autora písní.

První debutová sólo deska “King Of Clubs” vychází v roce 1997 a mnoho dalších následuje. Mezitím Paul dokonce k velkému potěšení všech fanoušků znovuobnovuje kapelu Racer X, která vydala dalších 8 alb.

Máme se vskutku na co těšit, Paul Gilbert přiveze nejen nové songy z poslední sólo desky “Silence Followed By A Defening Roar” , ale také starší hitovky kapel Mr. Big a Racer X!!! Více podrobností o koncertu naleznete na www.obscure.cz

Související odkazy:

paul_gilbertpaul_gilbert3

[del.icio.us] [Facebook] [Twitter] [Email]
Kategorie: Hudební novinky

2 reakcí k “Paul Gilbert v Praze”

  1. Prakonos says:

    Co se v mladi nenaucis:
    http://de.youtube.com/watch?v=o7ZnOZ5QNR4&feature=related
    .. ve stari jako kdyz utne :-(((

  2. Peter says:

    Hmmmm, šikula.

Napsat komentář