Katalog elektrických kytar

9.September 2009

kytaryUž hodně dlouho se mi v hlavě převaluje představa o katalogu elektrických kytar. Teda, abych byl přesnější, několik představ o podobě toho katalogu.

Má to být wiki, aby to mohl editovat každý? Má to být součástí Magu, řekněme každý týden jeden kousek? Má to být udělané nějak podobně, jako jsou třeba teď značky kytar, s komentáři? Nebo to má vypadat úplně jinak?

Všechny ty představy mají něco do sebe a než některou z nich vyberu, rozhodl jsem se, že zkusím dát hlas taky čtenářům, třeba z toho vznikne něco co bych nečekal ;-)

Takže otázka zní: jak byste si katalog elektrických kytar představovali a má vůbec smysl ho dělat?

[del.icio.us] [Facebook] [Twitter] [Email]
Kategorie: O webu

7 reakcí k “Katalog elektrických kytar”

 1. Honza says:

  Grand Idea !
  ale na rozdíl od zdejší GALERIE by třeba mělo byt rotříděni do kategorií nezavislé na značce nebo výrobci. Tedy podle tvaru, stylu, funkce, ceny, data uvedeni na trh nebo podobně.
  WIKI by zajimava spíše jen pro specifikace (např. menzura, profily krku, typ snimačů atd)

 2. Peter says:

  No vidíš, to by mě zrovna nenapadlo, třídit taky podle něčeho jiného, než značek.
  To co píšeš je velmi horký kandidát na implementaci. Díky!
  Jinak myslím, že specifikace by měla být právě součástí tohohle katalogu.

 3. Honza says:

  Ano, ale prostřednictvim wiki by se možná rychleji shromáždily informace pro specifikace. Ty by se mohly postupně doplňovat i v katalogu (?).

 4. Páťa says:

  Je to geniální nápad :-)

  Pořádný katalog s velkými možnostmi třídění opravdu chybí. Ovšem vidím to jako běh na neuvěřitelně dlouhou trať, i proto držím všechny palce co mám:)

  Líbil by se mi katalog, jak říká Honza, i s různými jinými možnostmi než jen dle značky a výrobce.

  U každé konkrétní kytary v katalogu bych ještě uvítal místo pro zkušenosti hráčů a majitelů.

 5. Peter says:

  Páťo, třídění podle tvarů a podle dalších atributů bude, to už je rozhodnuto ;-) Zkušenosti, čili něco na styl komentářů taky bude.

  Na dlouho to bude, s tím počítám, půjde to postupně, podobně jako teď značky kytar. Tam to jde taky pomalu (ale jistě).

  Ještě pořád zvažuju nějakou formu spolupráce s vámi čtenáři. Nelíbí se mi představa duplicitního obsahu na wiki a posléze v katalogu. Tohle ještě musíme vymyslet ;-)

  Každopádně se na katalog těš ;-)

 6. Nergen says:

  Já bych navrhoval, ať se vyjde z toho, jaký má to který dřevo/stáří metriálu/spojení krku s korpusem/lak/ snímač/ kobyla / elektrika/ zbytek hardware zvukové vlastnosti a pak je dobré se porozhlédnout, jak to jednotliví výrobci kytar u svých výrobků naplňují.
  P.S. Myslím, že to dopadne tak, že popsané vlastnosti budou dobře vyjádřeny u renomovaných výrobců, u levných značek z toho zákonitě vyjde beztvarý humus….

 7. Honza says:

  Hi Nergen,
  zajímavé a účelné třídění!
  Mně osobně nesedí kriterium “stáří materiálu”, některé modely vyjdou třeba po dvaceti letech znovu skoro beze změny konstrukce na trh.

Napsat komentář