Gibson SG Zoot

6.August 2009

gibson-sg-zoot1Ti z vás, kteří sledují Kytarovej.cz na twitteru si už všimli téhle zajímavé novinky od firmy Gibson. Jestli se vám zdál Prism od PRS barevně divoký, tak tohle je ještě jinačí kávička. Jak bych řekl, kdyby mě nikdo neslyšel: něco tak zhulenýho jsem neviděl.

Barevné orgie na Gibson SG Zoot nevznikají klasicky nabarvením po vyfrézování těla, ale ještě předtím, slisováním barevných desek (cca 2cm mm tlustých) a jejich následným opracováním. Stejným způsobem vzniká barevná kresba i na krku nástroje. Co se barevných kombinací týká, vybrat si lze z Rainbow, Black and Red, Black and White, Black and Natural, Red and Blue.

Další šíleností na téhle trhlé kytaře jsou snímače typu 496R a 500T s obnaženým vinutím, obklopené průhledným plastem. Specifikace a detailní povídání najdete na oficiální stránce Gibson SG Zoot.

——

Čéče tak sem ti dumal vo tom novým typu co po nás Gibsni chtěj. Rači by prej něco fajnovýho. Něco aby se vo tom trochu mluvilo, něco malinko vodlepenýho vod podlahy. A furt sem nic neviděl. Přišel Majk a cosi ubalil, to ti povídám, bylo to tlustý jak pádlo vod lespéčka. Potáh sem si a najednou to přišlo. Takovej zvuk.

Uslyšel jsem jakoby takový “zooooot” a bylo to.


gibson-sg-zoot2gibson-sg-zoot3gibson-sg-zoot4gibson-sg-zoot5gibson-sg-zoot7gibson-sg-zoot_headstockgibson-sg-zoot_jointgibson-sg-zoot_necksgibson-sg-zoot_pickups

[del.icio.us] [Facebook] [Twitter] [Email]
Štítky: Kategorie: Kytarové novinky

8 reakcí k “Gibson SG Zoot”

 1. Viking says:

  Tak to už mi přijde designově ulítlý až moc – a verze ‘Rainbow’ evokuje u mně představu takové té klasické rastafariánské pletené čepičky:)

  OT: máš tam překlep, mají to být 2mm (ne cm) destičky…

 2. Peter says:

  Vikingu je to divoký, ale mě se to celkem líbí. Ono by to chtělo vidět naživo, ty obrázky přece jen klamou. Ale jako počin dobrý, jsem pro podobný experimenty ;-)
  Je fakt, že experiment za 2000 dolarů … no

  Překlep to asi bude, tu nulu jsem předtím fakt neviděl ;-) Díky za upozornění, opravím.

 3. wikxzen says:

  Vypadaji jako lizatka z mistni poutove zabavy za 5,- Kčs! :P

 4. Peter says:

  wikxzene, víš že trochu jo? Mě to nepřipomíná úplně lízátka, ale spíš takový ty strašně sladký dlouhý tyčky. Nevím jestli to má nějaký oficiální název.

  Ten krk zezadu jakoby tomu z oka vypadl ;-)

 5. wikxzen says:

  Hmm, možná máš na mysli “cucšpejle” :-). S ohnutým zakončením, těch variant bylo strašně moc! Ale všechny dovedly hýřit mnoha barvami.

 6. panlebeda says:

  Důležitý je, že ta kytara le vlastně obarvená slepená překližka a to včetně krku. Překližkový kytary se kdysi vyráběly někde v Asii, ale pak se od toho upustilo protože to hrálo dost mizerně. Tady jednoznačně kvalita ustupuje parádě.

 7. Honza says:

  Tak podřadné to ale není. A s překližkou, jak ji běžně známe, to má málo společného. Překližky jsou překližované desky vyrobené ze tří nebo více vrstev loupaných nebo krájených dýh. Jednotlivé dýhy jsou na sebe lepeny křížem.
  U Gibson SG Zoot jsou však jednotlivé vrstvy slepené v jednom směru, podle podélné osy kytary. Myslím, že i kvalita dřeva a zpracování (řezané dýhy)se nedají s běžnou překližkou z loupaných nebo krájených dýh srovnávat.
  A mimochodem “plywood top” – horní deska u Gibson ES 335 neznamená hned, že jde o podřadnou kytaru. A ta se prodává za kolem 2.000 eur.
  S tím, že kvalita ustupuje parádě, máš pravdu. Musí se ale připomenout, že jenom ustupuje, ale neklesá.

Napsat komentář