Elektrické kytary Reverend Guitars

O kytarách Reverend Guitars

Historie, zakladatel

Joe Naylor bral v mládí od matky čtyři roky klasické lekce na piano, ale příliš ho to nebavilo. Jeho otec hrál na fagot a jeho dva starší bratři na kytaru, pochází tedy z velmi muzikální rodiny. Nejenže měl v mládí rád hudbu, ale taky ho bavila technika, stavěl například modely letadel. A to jsou hned dva skvělé předpoklady k tomu, co Joe Naylor právě teď dělá.

Joe Naylor totiž v roce 1996 založil firmu Reverend Guitars a vyrábí vyhledávané elektrické kytary. Jeho oblíbené značky vintage kytar byly vždy Fender, Rickenbacker a Silvertone a Joe tyhle značky chtěl vzít a zkombinovat je s vlastními nápady. Řemeslu se učil se v kytarářské škole Roberto-Venn School of Luthiery. Nejdřív, když tam přijel a viděl to místo, chtěl okamžitě zmizet, ale jak uviděl kytary rozhodl se zůstat a mnoho se tam naučil. Potom se v roce 1987 vrátil do Kalamazoo v Michiganu kde založil svoji první společnost vyrábějící kytary. V devadesátých letech zaměřil svoji pozornost na kytarové aparáty a přesunul se do Detroitu, tuhle společnost ale později prodal svému partnerovi a roku 1996 založil Reverend Guitars.

Jméno Reverend Naylor vybral, když listoval časopisem. Slovo Reverend podle něj hlavně v USA odkazuje na blues a je to jméno, které se výborně pamatuje. Slovo reverence taky v angličtině znamená něco jako "úcta" a Joe, jak sám říká, doufá, že jeho kytary v úctě jsou.

Konstrukce, vlastnosti

Kytary Reverend jsou proslulé svým tónem, cenou, originálními konstrukčními postupy a retro designem.

Zvukově má Reverend jedinečný tón, podle mnohých zahraničních recenzí je to tón "živý a reagující". Reverend Guitars mají patentovánu konstrukci těla kytary - High Resonance Body Design. Korpus má uvnitř vyfrézovány dutiny rafinovaným způsobem, čímž získá nástroj bohatost tónu semi-hollow kytar s attackem a sustainem solid-body kytar. Názorná ukázka konstrukce korpusu bývala tady, bohužel dokument někam zmizel.

I v oblasti použitých materiálů mají Reverend Guitars na účtě nejednu inovaci. Jedná se například o speciální kombinaci dřeva a plastu (phenolic laminate), z čehož má plynout mnoho výhod. Hlavním výsledkem má být správný zvuk dřeva a zároveň konzistence plastu. Podle skromných vyjádření Joe Naylora tak každý Reverend zní skvěle, není třeba hledat povedený kus mezi mnoha modely. Realita je taková, že konstrukce kytar rozděluje kytaristy na dva tábory. Jedni si ji nemohou vynachválit, jiným se příliš nelíbí, že všechny modely jsou stejné a pro ně příliš "plastické".

Reverend Guitars se vyrábějí ve dvou základních kategoriích - se šroubovaným krkem (javor a menzura 25 1/2") a lepeným krkem (mahagon a menzura 24 3/4").

Jistě dobrou vlastností kytar Reverend je jejich, vzhledem k získané hodnotě, nepříliš vysoká cena. Jednou z úspor, kterou zmiňuje Joe Naylor je, že použitou kombinací dřeva a plastu se kytary Reverend nemusí klasicky lakovat.

Kytary Reverend obdržely mnoho ocenění od prestižních časopisů.

Kdo hraje na kytary Reverend Guitars?

Kytaristé jako například Ron Asheton (The Stooges), Billy Corgan, Kid Rock a mnoho a mnoho dalších ;-)

Shrnutí

Založeno:
1996
Zakladatel:
Joe Naylor
Hlavní sídlo:
Michigan, Spojené Státy Americké

Odkazy a zdroje

Pokec ke kytarám Reverend Guitars

wikxzen · posláno 03.04. 2009 v 09:43
Zdar! Vlastnim Jetstream 390 sunburst s jeste kremovymi P90kami. Spokojenost, je to uslechtily nastroj s hezky a konkretnim tonem, ktery je nezamenitelny s ostatnimi! :)

Peter · posláno 03.04. 2009 v 21:34
wikxzene, nechal sis ho poslat přímo zpoza louže?

wikxzen · posláno 04.04. 2009 v 00:39
Peter: nene, u Taranaki Guitars byl na sklade. :)

Prakonos · posláno 04.04. 2009 v 13:55
Tady si ji muzete poslechnout: http://web.mac.com/taranakiguitars/Taranaki-Guitars.de/Reverend_Guitars/Eintr%C3%A4ge/2008/7/14_Jetstream_390.html ... a okouknout par uzitecnych rifu. Ten chlap je ve forme ;-)

wikxzen · posláno 03.08. 2009 v 15:22
Už si brousím zuby na nový Buckshot 2009 s černým pickguardem a krémovým tělem. :P

wikxzen · posláno 18.08. 2009 v 11:12
Jeste detail. Reverend presel v prelomu let 2007/2008 na mahagonu podobny typ dreva a sice korinu.

Peter · posláno 18.08. 2009 v 11:42
wikxzene, díky za doplnění.

wikxzen · posláno 01.09. 2009 v 10:00
Reverend ohlasil nove modely: Sensei (nastupce Daredevila) a Six Gun (typove podobny Jetstreamu) http://www.reverendguitars.com/reverend/guitars/bolt_on_series.html http://www.reverendguitars.com/reverend/guitars/set_neck_series.html

Kalous · posláno 18.11. 2015 v 17:57
Jako jsou úžasné :D k tomu nejde nic jiného co dodat :)

Dolčen · posláno 18.12. 2015 v 17:40
Přemýšlím, že asi obměním své starší kytary za nové, nějaké typy na koupi :) ?

Galerie kytar Reverend Guitars

foto Buckshot Buckshot

foto Daredevil HB Daredevil HB

foto Daredevil 290 Daredevil 290

foto Double Agent Double Agent

foto Jetstream HB Jetstream HB

foto Manta Ray HB-FM Manta Ray HB-FM

foto Pete Anderson Signature Pete Anderson Signature

foto Ron Asheton Signature Ron Asheton Signature

foto Roundhouse HB-FM Roundhouse HB-FM

foto Warhawk II HB Warhawk II HB

foto Club King RT Club King RT

foto Club King 290 Club King 290

Video