Elektrické kytary Gretsch

O kytarách Gretsch

Kytarová klasika všech klasik! Firmu Gretsch založil německý přistěhovalec Friedrich Gretsch v Brooklynu v roce 1883, takže tradici má tato značka velmi dlouhou.

V době kdy se Gretsch pustil do výroby nebyl zdaleka takový zájem o kytary (elektrické kytary neexistovaly!), takže firma vyráběla bendža a bicí.

V historii Gretsch je zřetělně vidět, že za sebesilnější firmou ať se jí daří sebelépe, stojí pouze lidé. Když byl o kytary Gretsch největší zájem, rodinné spory uvrhly firmu do téměř dokonalého zapomnění. Napravit, alespoň částečně, vzniklé škody se podařilo až po mnoha letech a nyní je Gretsch opět známkou nejvyšší kvality.

K návratu těchto kytar na výslunní zájmu dopomohl, mimojiných, slavný Kytarista (ano s velkým K, omrkněte video) Brian Setzer hrající "rockabilly styl".

Gretsch vyrábí kromě kytar také bicí nástroje

Kdo hraje na kytary Gretsch?

Podívejme se na jména kytarových velikánů, kteří hrají, nebo hráli na kytary Gretsch. Jsou to Malcolm Young (AC/DC), Martin Gore (Depeche Mode), Courtney Love, C. C. DeVille (Poison), Cris Cornell (Soundgarden), Alanis Morissette, Bo Diddley, Brian Setzer, Chet Atkins, Jimmy Page, Joe Perry (Aerosmith), John Frusciante (Red Hot Chilli Peppers), Pete Townshend, John Lennon, George Harrison a další.

Odkazy

Pokec ke kytarám Gretsch

Zatím žádné příspěvky

Galerie kytar Gretsch

foto Brian Setzer Black Phoenix Brian Setzer Black Phoenix

foto Brian Setzer Hot Rod Brian Setzer Hot Rod

foto Brian Setzer Nashville Brian Setzer Nashville

foto Chet Atkins Hollow Body Chet Atkins Hollow Body

foto Chet Atkins Tennessee Rose Chet Atkins Tennessee Rose

foto Country Club Country Club

foto White Falcon White Falcon

foto Chet Atkins Solid Body Chet Atkins Solid Body

foto Duo Jet Duo Jet

foto Spectra Sonic Spectra Sonic

foto Billy F Gibbons Billy F Gibbons

foto Bo Diddley Bo Diddley

Video