1

Téma: Nová kytara

Dobrý den, co se týče hry na kytaru, jsem začátečník a učím se sama. Mám kytaru starou po tátovi, ketrá zní opravdu hrozně a tak uvažuju o koupi nové. Nemůžu si dovolit nějakou extra drahou. Táta mi poradil tuhle http://kytary.cz/blond-clu-224/HN107973/ ale myslím, že tomu moc nerozumím a poradil mi snad tu nejlevnější. Proto budu ráda za každou radu. Chtěla bych se vlézt tak do dvou tisíc. Díky moc

2

Re: Nová kytara

ahoj, jsem na tom asi jako ty, takže ti moc neporadím, ale jestli bydlíš blízko jednoho z těch obchodů Kytary.cz, tak bych si tam být tebou zajela a vyzkoušela ji :) podle popisu by se na ni dát hrát mělo no ;) :D

3

Re: Nová kytara

Neberte to jako radu, jenom jsem si vybavil, mojí první kytaru. Můj spolužák ji vyhrabal na půdě a chtěl za ní tolik, co by tenkrát, před 50 lety, stálo 20 piv. Byla v hrozném stavu, ale měla solidní krk a s novýma strunama měla docela nízký dohmat. Asi rok mi stačila na to, abych vyzkoušel, co mě baví hrát a přišel na to, jak se kytara ladí, seřizuje, udržuje a jakou další kytaru bych potřeboval. Jestli stejný typ, ale dražší a kvalitnější a nebo třeba elektriku - prkno nebo lubovku atd. Ta moje č. 2 byla černá pololubovka Jolana Neoton, se dvěma snímači a podstatně dražší (přepočteno: 420 piv). Další, č. 3 už byla "fošna" a vyrobená vlastnoručně (součástky a materiál = 120 piv, zbytek 2 měsíce pilné práce).
Co tím chci naznačit?
První kytara nemusí být drahá a zvukově perfektní. Hlavní je, aby byla co se týka dohmatu seříditelná a hratelná. Pokud nedrží moc ladění, je aspoň důvod se naučit rychle dolaďovat (nebo správně navlíknout struny).
Nedělejte z toho předem žádnou velkou vědu, to začne, až když je koupená kytara doma. Je to jako učit se jezdit na kole. Dokud ho nemáme, nic se v tom směru neděje.
Tu kytaru, co radí táta bych klidně koupil, pokud nedrnčí struny a nebo nejsou naopak nedomačkatelně vysoko. Mají-li v prodejně víc kusů, porovnat a vybrat si. A vzít sebou někoho, kdo hraje kytaru a ví, o co jde.
:D