1

Téma: Kusová výroba korpusů a krků na elektrické kytary

Dobrý den,
chtěl bych Vám tímto nabídnout možnost zakázkové výroby korpusů a krků kytar na nově postavené CNC mašince TRON+. TRONa představil v krátkosti uživatel Prako v některém jiném vlákně. Hledám vhodné využití nového strojku. Poté, co jsem objevil Vaše fórum mne napadla další možnost  :)

Pro první kus se domluvíme na zaváděcí ceně, která by pokryla pouze náklady. Další kusy budu muset prokalkulovat.

Pokud někdo stavíte a potřebujete vyrobit třeba jen polotovar neváhejte mne kontatovat.

Honza Štěpánek
tel.790 219 230, 731 580 440
nebo jan@stepanek.cz

PS: Doufám, že takováto nabídka služeb není v rozporu s pravidly tohoto fóra či někomu nebude vadit.

2

Re: Kusová výroba korpusů a krků na elektrické kytary

Honza napsal:

TRONa představil v krátkosti uživatel Prako v některém jiném vlákně.

Tuším tady? http://kytarovej.cz/forum/viewtopic.php?id=62

Honza napsal:

PS: Doufám, že takováto nabídka služeb není v rozporu s pravidly tohoto fóra či někomu nebude vadit.

Takováto není v rozporu, naopak! Jak zní oblíbené heslo na kytarovej.cz - jen houšť a větší (dosaďte dle preferencí).

3

Jak už jsem ve shora uvedeném vlákně mimo jiné psal:
"Přemýšlím o NC mašince, která by laserem pálila šablony z MDF do 5 mm tlouštky. ..."

Výroba šablon by pro využití CNC strojku byla jednodušší než výroba korpusů a krků.
Šablony z USA jsou poměrně drahé (kolik procent z toho stojí licence?)
http://www.guitarbuildingtemplates.com/products

Měl by někdo nějaký nápad, jak to zvládnout za přijatelnou cenu a legálně?

4

Prako napsal:

Jak už jsem ve shora uvedeném vlákně mimo jiné psal:
"Přemýšlím o NC mašince, která by laserem pálila šablony z MDF do 5 mm tlouštky. ..."

Laser je poměrně rychlý ale problematický na vhodné nastavení. Bude problém s propalem v místech kde mašinka zpomalí. Obávám se navíc, že bude nutné jet hodně rychle a zároveň s velkým výkonem laseru. V neposlední řadě je celé zařízení dražší  a náročnější než frézka.

Prako napsal:

Výroba šablon by pro využití CNC strojku byla jednodušší než výroba korpusů a krků.

Výroba šablony není o moc jednodušší než výroba polotovaru korpusu. Jinými slovy polotovar korpusu jsem schopen vyrobit jen o něco dráž než šablonu. Nepočítám samozřejmě materiál na korpus ten bude výrazně dražší než MDF. Šablona už ovšem nebude potřeba.  Výhodu šablony vidím v tom, že si stavitel může vybrat libovolný materiál korpusu jaký si sežene.